Gaziantep Hayvanat Bahçesi
August 18, 2017
Gaziantep Baklavası Tarifi
August 19, 2017

Gaziantep Harikalar Diyarı

Gaziantep Harikalar Diyarı

Kültürüyle, tarihiyle, mutfağıyla ve halkının hoşgörüsü, nezaketiyle başlı başına bir harikalar diyarı olan Gaziantep ilimizde yer alan harikalar diyarından bahsetmeye çalışacağız bu yazımızda. Gaziantep harikalar diyarının bir diğer adı; ParkAntep. ParkAntep 31 Mayıs 2009 yılında Gaziantep ve Türk halkının hizmetine girdi. Merkeze ve Gaziantep Otellerine olan yakınlığını unutmamak gerekir. Açılışını Başkbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yaptığı, Gaziantep Harikalar Diyarı, Parkantep’e giriş ücreti 2010 yılı itibariyle 10 Türk Lirası, 2012 yılı itibariyle 12 Türk Lirası olarak belirlendi. Ücret fazla gibi gelse de Harikalar Diyarı’na girdikten sonra içeride yapacağınız tüm aktiviteler ücretsiz olduğu için aslında makul bir düzeydedir.

Gaziantep Harikalar Diyarı, Recep Koç Parkı ve etrafında bulunan 108 bin metre karelik alan üzerinde kurulu olmakla birlikte; bu geniş alanda, Derviş temalı dönen disk, Türkiye temalı araba yarışı, dönenceli ördek, Sinbad temalı su kızağı, rafting, aile tipi atlama kulesi, sihirli fincanlar, dönenceli uçak, aile treni, korku tüneli ve uçan ejderhalar olmak üzere toplam on üç oyun grubu bulunmaktadır.

Yılda bir milyon kişinin ziyaret edeceği tahmin edilen Park Gaziantep Harikalar Diyarı, dünyadaki benzerlerini aratmayacak güzellikte ve bütün ailelerin gün boyu neşeyle vakit geçirmelerini sağlayacak bir yer.

Parkantep yönetiminin ifadesiyle; “Parkantep Eğlence Merkezi, sadece Gaziantep’in değil Türkiye’nin de en eğlenceli parklarından biri…”

Bunların yanında Gaziantep Harikalar Diyarı’nın bir başka özelliği de bölgeye kazandırılan en büyük eğlence merkezi olmasıdır. Her gün yerli ve yabancı bir çok ziyaretçiyi misafir eden, Gaziantep Harikalar Diyarı, bayramlarda da açık kalıyor. Giriş ücreti dışında herhangi bir ücret de alınmayan ziyaretçiler, diledikleri oyun grubunda diledikleri kadar vakit geçirebiliyorlar. Başka eğlence merkezlerinde daha fazla para harcanacağını belirten Gaziantep Harikalar Diyarı yönetimi, oyun gruplarının sadece çocuklara değil yetişkinlere de hizmet verdiğini ve özellikle de su kızakları ve asansör gibi oyun gruplarının daha çok erişkinler tarafından kullanıldığına dikkat çekiyorlar. 70′inden sonra bir eğlence ve kültür seyaheti yapmak istiyorsanız, gaziantep otel rehberi sitemizi kullanarak bir otel seçebilir ve Gaziantep’in bu imkanlarından rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Parkantep, sadece Türkiye’den gelen değil, Suriye ve Lübnan’dan gelen turistleri de misafir eden bir eğlence merkezi. “7′den 70′e herkese hitap eden yer” deyiminin hakkını fazlasıyla veren Gaziantep Harikalar Diyarı, gezi ve turlar için de kapılarını ardına kadar açıyor. Eğer siz de Gaziantep’e gelecekseniz veya yolunuz buraya düştüyse, sakın ola Harikalar Diyarı’nı ziyaret etmeden gitmeyiniz, çok büyük bir eğlenceyi kaçırabilirsiniz…

gor
gor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *